Wings of Strength Puerto Rico Pro 2019 - Milan Šádek vybojoval skvělé druhé místo!!

Portorické město San Juanu ve dnech 25. a 26. května hostilo čtvrtý ročník profesionální souěže Wings of Strength Yamamoto Nutrition Puerto Rico Pro, na které v neděli 26. května dostali příležitost poměřit své muskulatury a formy těžkotonážníci z kategorie Open a o den dříve, tedy v sobotu 25. květa, i zástupci 212ky.

Kategorie Open

Těžkotonážníků se v neděli na pódiu sešlo opravdu málo, když se před rozhodčí postavila pouze čtveřice Derek Upshaw, Jonathan Delarosa, Andrea Muzi a náš borec Milan Šádek, člen týmu sportovců sponzorovaných společností Amix Nutrition.

Ačkoliv borců na pódiu bylo opravdu velmi málo, neznamenalo to, že by se na něm neuskutečnil urputný souboj o triumf. Ten od samého začátku klání sváděla dvojice Milan Šádek vs. Jonathan Delarosa.

Tato dvojice se sešla již před týdnem na pódiu soutěže New York Pro, kde si Milan vedl lépe, a obsadil skvělou 3. příčku. Jonathan tehdy skončil těsně za ním na 4. místě.

Nutno poznamenat, že Jonathan do Portorika přicestoval ve znatelně lepší formě, než-li tomu bylo v New Yorku, a tak bylo velmi zajímavé sledovat, jak nakonec rozhodčí tyto dva velmi dobře připravené borce ohodnotí.

Semifinálová část soutěže

Z vítězství se nakonec radoval Jonathan Delarosa, jenž bezesporu nabídl mnohem více svalové hmoty, než Milan. V očích rozhodčích ovládl jak semifinálovou, tak i finálovou část soutěže, a připsal si své druhé vítězství mezi profesionály. S tím se samozřejmě pojí přímá kvalifikace na letošní Olympia Weekend.

Milan si tak připsal skvělou 2. příčku, a jistě prožívá nejlepší vstup do sezóny od chvíle, co přestoupil mezi elitu! Ani Milan není od účasti na Olympia Weekendu daleko, když mu v současné chvíli přísluší čtvrté, tedy první nepostupové místo v kvalifikačním žebříčku. Sezóna je ještě dlouhá, a Milan svými kvalitami dokazuje, že by mohl nejen některé z potřebných bodů ještě získat, ale zajisté není nereálné ani to, že by z některého z nadcházejících klání odcházel jako vítěz!

Třetí skončil Andrea Munzi, poslední pak Derek Upshaw.

Kategorie do 212 liber

Ve 212ce, v níž se soutěžilo v sobotu, se představilo o poznání více závodníků, když se jich před rozhodčí postavilo hned jedenáct.
Největším favoritem z nich byl bezesporu druhý muž před týdnem uskutečněného New York Pro Eduardo Correa.

Vůbec tak nebylo překvapující, když se právě Correa objevil ihned v prvním semifinálovém vyvolávání, v němž pózoval uprostřed řady.

Krom něj před rozhodčími pózovala ještě pětice ve složení Justin Randall, Kim Jun Ho, Dwayne Walker, Dectric Lewis a bývalý stájový kolega Milana Šádka z týmu Amix Nutrition, slovenský borec Marian Čambal, jenž údajně vstoupil do své poslední soutěžní sezóny.

První semifinálové porovnávání

Vítězem se po čtvrté v kariéře bez sebemenších problémů stal zmíněný Eduardo Correa, jenž se na soutěžní pódia vrátil po tříleté pauze. Skvěle stavěný i dotažený závodník si tímto svým triumfem vydobyl sedmou účast na Olympia Weekendu, kde se mu nejlépe vedlo v sezóně 2014, kdy se mu podařilo vybojovat fantastické 2. místo!

Velmi slušnou druhou příčku vybojoval symetrickou postavou a životní formou disponující Dectric Lewis

Třetí místo vybojoval Dwayne Walker. Ten si své doposud nejlepší umístění mezi elitou vysloužil zejména skvělým poměrem mezi šířkou ramen a úzkým pasem, což vykreslovalo nádherné "véčko". Dolní polovina těla byla bohužel slabší.

Za Walkerem, tedy na místě čtvrtém, se umístil nejstarší borec startovního pole Kim Jun Ho.

Do top 5 se vtěsnal ještě Justin Randall, jenž byl naprosto nejlépe připraveným borcem této kategorie.

Těsně před bránou TOP 5 skončil slovenský borec Marian Čambal.