Strongman závod GOLEM BCROSS GAMES - report

O víkendu 28.7. se v Českých Budějovicích konal letos druhý závod pro ty nejsilnější. Bcross Gym se rozhodl rozjet sérii strongman závodů. Letos mají v plánu završit soutěžní sezónu posledním závodem na přelomu listopad/prosinec.

Všechno probíhalo v pohodové atmosféře i přesto, že sluníčko bralo závodníkům hodně energie. Závod se konal před BcrossGymem. Hlavní rozhodčím závodu byl profesionální strongman Jirka Vytiska, který má závodníkům určitě co předávat.

Celkem se otevřeli tři kategorie:

• Ženy
  • muži do 80 kg
  • muži do 100 kg

První disciplína 1min max reps AXEL GTOH

Během jedné minuty museli strongmani přemístit osu ze země na ramena a poté vyrazit nad hlavu.

Holky měli na ose naloženo 53kg, v kategorii byli jen 2, ale zato předvedli neskutečný souboj, kde rozhodlo až samotné finále. Peťa Pavlíková i Maruška Ostrá schodně dostali osu nad hlavu 8x!

Siláci do 80ky měli 83kg a nejlépe si s tím poradil Martin Filip s 9 opakováním. Vzápětí byli hned 3 borci (Filip Váša, Michal Boháč a Marek Tyl) se 7mi opakováním.

Kategorii do 100kg činka ztěžkla na rovných 103kg. Pět opakování se podařilo dát Zbyňkovi Myslivcovi a Honzovi Štasnýmu, který si tak dělili první příčku.

Druhou disciplínou následoval SUPER YOKE + FARMER WALK!

Na vzdálenost 20 metrů pro každý cvik. Tady bych chtěl ještě moc poděkovat firmě FITNEMA za důvěru a půjčení dvou kusů super yoke pro letošní sezónu.

Holky měli yoke v základu s váhou 135kg a kufry "nákupní tašky" v každé ruce 46kg. Peťa při chůzi lehce ztratila a pustila Marušku do vedení.

U 80ky to bylo opět hodně napínavý a u vítěze rozhodovali pouze 4 setiny, kde ze souboje vyšel lépe Marek tyl před Michalem Boháčem. Váha na yoke byla 240kg a 106 kg vážil každý kufr.

V nejtěžší váze do 100kg, byl yoke naložel na 280kg a každý kufr na 126kg. Tuto disciplínu suveréně ovládl Honza Štastný. Druhý místo si pohlídal Zbyněk Zušťák.

3. disciplína TIREFLIP

Systém 3 + 3 přetočení pnenumatiky s časovým limitem 90s. Váha pneu holky 100kg, muži U80kg pneu 250kg, U100kg pneu 350kg.

Tady holky zase ukázaly jak, je to mezi nimi vyrovnané. Tentokrát o zlomek vteřiny vyhrála Peťa Pavlíková.

U 80ky jasně dominoval Marek Tyl s časem 46s. Za ním byl až druhý o 10s později začínající strongman Martin Filip.

Nejtěžší pneu připadla kategorii do 100kg. Tady měl jednoznačně nejvíce natrénováno Zbyněk Zušťák, který dal soupeřům pěkný náskok. Za ním skončil s 16 s ztrátou Zbyněk Myslivec.

ATLAS STONES disciplína č.4!

Battle v přehazovaní kamenů přes super yoke v časovém limitu1 minuta.

Holky přehazovali slammball vážící 50kg. Celkem 12 opakování provedly obě dvě holky a tak samotný vrchol přijde až ve finálové disciplíně.

Strongmani do 80kg si popohazovali se 110kg kamenem. Tady bylo jasné, že první místo bude chtít udržet Marek Tyl, který to potvrdil a připsal si 7 opakování. Druhé místo v této disciplíně si rozdělil Petr Reicher a Martin Filip se 3 opáčky.

Kategorie do 100kg měla kamen těžký 130kg! Tam opět vévodil skvěle připravený Honza Štastný, který dokázal kamen 7x přehodit. Za ním o 3 opakování méně provedli schodně Pavel Kliner a Zbyněk Zušťák.

Po čtyřech disciplínách přišla na řadu poslední finálová. Kterou organizátoři nezveřejnili dopředu a tajili ji až do samotného finále.

V poslední disciplíně se rozhodovalo a nikdo neměl své umístění jistý, všichni do toho museli dát maximum.

5. FINÁLE CAR DEADLIFT - 1 min max reps

Holky měli naloženou 250kg pneumatiku a bylo jasný, že kdo tuhle disciplínu vyhraje, vyhraj i celý závod. Lépe se tahle disciplína podařila Marušce Ostré, která potvrdila lepší mrtvý tah a Petru Pavlíkovou porazila o 3 opakování. Peťa 14 reps, Maruška 17 reps.

Rozhodovalo se i v kategorii do 80kg, kde na 3 místě byli (Petr Reicher, Filip Váša a Michal Boháč). S tíím, že mohli i předskočit Marka Tyla a Martina Filipa, kteří drželi první a druhé místo.

Tato kategorie měla na car deadliftu dvě pneumatiky, které měli celkem 600kg. Tady se lámal chleba.

Ty odlepil pouze Marek Tyl 4x a Petr Reicher 2x.

Kategorie do 100kg, měla přistaveného Peugota. Toho také potáhli pouze 2 nejsilnější.

Honza Štastný s počtem 11 opakování ovládl tuto disciplínu. Zbyněk Myslivec pozvedl auto 4x.