Strongman Mateusz Kieliszkowski ovládl závody The World’s Strongest Man Arena Tour 2019!

V sobotu 7. září skončila strongman soutěž The World’s Strongest Man Arena Tour 2019, která se konala v Manchestru. Mezi strongman světové osobnosti, které se představili, patřil například polský silák Mateusz Kieliszkowski, který na World´s Strongman 2019 obsadil stříbrnou pozici, Skoti Stoltman Brothers, Američan Robert Oberst, Iron Biby, „T-Rex“ Evan Singleton a Ukrajinec Oleksii Novikov. Závodů se také zúčastnil 53 letý strongman Mark Felix!

Na závodníky čekalo celkem 5 disciplín. Mrtvý tah 350kg s nápravou, 100 kg činka vyrobena z oceli a kamene, chůze se 450kg autem, legendární sloupy Herkula a atlasy (betonové koule).

Mrtvý tah 350kg s nápravou

První disciplína, která čekala na závodníky, byl 350kg mrtvý tah s auto nápravou. Nejvíce opakování (sedm), zvládli hned 3 obři - Novikov, Felix a Bishop. Druhý v této disciplíně se umístil T. Stoltman se 6 opakováními. Na třetím místě s 5 opakováními se umístili Brunning a Shivlyakov.

100 kg činka

Ve druhé disciplíně se museli závodníci poprat s činkou, která byla ze železa a kamenů. Úkolem pro siláky bylo, provést co nejvíce opakování s touto nevídanou činkou. Nejlépe se s druhou disciplínou vypořádal Mateusz Kieliszkowski, který 100g jednoručku dokázal dostat nad hlavu devětkrát!

Chůze se 450kg autem

Třetí event dokázal znovu vyhrát polský strongman Mateusz Kieliszkowski. Mateusz nevytvořil pouze nejrychlejší čas na této soutěži, podal výkon, který se stal nejlepší na světě!

Matheusz a nový světový rekord!

Sloupy Herkula

Předposlední disciplína spočívala v tom, jaký ze siláků dokáže tzv. "Sloupy Herkula" udržet nejdéle. Ač se to všem zdálo téměř nemožné, nejlepší závodník v této disciplíně se stal 53 letý strongman Mark Felix! Ten dokázal udržet obrovské sloupy 87,52 sekundy! Tím vytvořil i nový světový rekord!

Světový rekord v podání Marka Felixe!

Atlasy

Poslední disciplína, která čekala na závodníky, byla přemístění a zvednutí atlasů. Před touto disciplínou se Iron Baby a Novikov dělili o první příčku, Kieliskowski si hájil druhou pozici a o třetí místo se dělili Singleton a Brunning.

T. Stoltman si připsal první vítězství na této soutěži, když dokázal všechny atlasy přemístit a položit na sudy za pouhých 20,88 sekundy. Kieliskowski však nenechal nic náhodě a s touto disciplínou si poradil velice lehce, za Stoltmanem skončil těstě o půl sekundy! Stará škola Mark Felix se rozhodně ještě do důchodu nechystá, jelikož v této disciplíně obsadil úžasné 3 místo!

Výsledky

Obrovská gratulace patří Kieliskowskimu, který opět dokázal, že je letos opravdu "nabitý", vyhrála druhou trofej Giants Live a udržel si tak titul Tour Finals Champion! Veliký potlesk si zaslouží Ben Brunninga, který šokoval svět silných. Ten totiž skončil na druhém místěUkrajinský Oleskii Novikov, kterého mnozí tipovali, jako možného vítěze, obsadil nakonec třetí místo.