Street Hard Workout Battle Chomutov 2020

[Text: Rostislav Vošický - organizátor] Dne 12.09.2020 od 13:00 hod na pískové pláži na Kamencovém jezeře se odehrála světová soutěž ve street workoutu pod názvem WSWCF Academy Street Workout World Cup, stage Chomutov 2020 - Street Hard Workout Battle.

Soutěž se odehrála na mobilní konstrukci speciálně vytvořené pro tuto soutěž.

V tento zářijový den byla nádherně modrá obloha a teploměr ukazoval 27 °C, což je na září naprosto luxusní, a písková pláž s vodou evokovala přímořské prostředí.

Před samotnou soutěží proběhlo vážení atletů, a nejvyšší hmotnost měl Fernando Selby z Dánska s 90 kg, naopak nejnižší váhu měl Marek Bodnár z Chomutova s 53 kg.

Soutěž se koná v rámci Street Hard Workout League 2020, kterou svými suplementy podpořila společnost Amix Nutrition, po mediální stránce pak web Kulturistika.com.
Mezi nejdůležitější sponzory patřili Ústecký kraj, Obec Březno, Město Chomutov, Nadace Tesco, ZvučeníEU, CC Internet, Zoopark Chomutov, Kultura a Sport Chomutov a Technické služby Města Chomutova

Nad soutěží převzal záštitu náměstek hejtmana Ústeckého kraje pan Jaroslav Komínek. Více informací o všech soutěžích najdete na webových stránkách www.shwbattle.cz.

Na začátku soutěže proběhla společná fotka atletů s vlajkami svých zemí. Celkem na soutěži bylo zastoupeno 10 zemí a to ČR, Německo, Polsko, Ukrajina, Dánsko, Nizozemí, Itálie, Španělsko, Kolumbie a Velká Británie.

Soutěž začala tzv. základním kolem. Každý soutěžící měl 3 minuty na provedení svého setu, přičemž porota posuzovala i výdrž jednotlivých atletů, a jak dané 3 minuty maximálně využijí.

Fernando Selby soutěž zahajoval, a ukázal sety především prokombinované dynamickými cviky. Na řadu následně šla italská škola street workoutu charakterizovaná silově-technickými cviky nejvyšší náročnosti a kvality.

Italskou školu reprezentoval Erik Barsi, Christian Innocenti a Allesio Fiumara. Právě oni zahájili sestavy prokombinované maltese na hrazdě, bradlech a zemi s planche cviky s velmi dlouhou dobou držení a přechody do dalších silových cviků.

Na řadu hned následovala ukrajinská škola, která je charakteristická také perfektním provedením silově technických nějnáročnějších cviků, ale prokombinované i velmi náročnými přechody do dynamických cviků s minimální dobou odpočinku.

Následně se představila německá škola, česká škola a polská škola, které mají podobný styl jako ukrajinská škola. Polskou školu charakterizovali atleti pouze ve váze nad 70 kg, což je váhová kategorie, kde každý kilogram váhy je pro provedení silových cviků velmi znát.

Španělská škola byla reprezentována hned pěti atlety z Pyrenejského poloostrova. Španělská škola je velmi podobná italské škole, a je založená především na velmi těžkých silově technických cvicích s dlouhou dobou držení a perfektním provedení.

WSWCF ACADEMY SW WORLD CUP 2020, stage Chomutov - Street Hard Workout Battle (trailer)

Základní kolo vyhrál Alex Berinskyy s 31 body. Alex původem pochází z Ukrajiny, ale žije již 15 let v Německu. Následován byl Ukrajinci Vitaly Pavlenkem s 30 body a Kostiantyn Shapovalem s 29 body, a Davidem Nguyenem z Dánska s původem z Vietnamu a dále Erikem Barsi a Patrikem Černým, kteří měli 26 bodů Christianem Innocenti s 25 body. Christian Innocenti tím i vyhrál kategorii ve váze nad 70 kg.

Dalšími postupujícími s 25 body byli právě Španělé, a to Gustavo Condo Mamani, Eduardo Villar Fernandez, Jose Lopez Molina. Z Velké Británie se dále probojoval Goku Nsudoh s 22 body. Do vyřazovacích bojů tak postoupilo celkem 10 atletů.

Postupový pavouk byl sestaven podle počtu bodů, a tak atlet s nejvyšším počtem bodů ze základního kola se utkal s atletem s nejnižším počtem bodů.

Na základě toho se spolu utkali:

Alex Berinsky s Goku Nsudoh, Vitaly Pavlenko s Villar Fernandéz, Shapoval s Condo Mamani, Nguyen s Innocenti, Erik Barsi s Patrikem Černým. Do finále postoupili Alex Berinsky, Vitaly Pavlenko, Shapoval, Nguyen a pro ČR obrovská vzpruha, Patrik Černý.

Finále vyhrál Vitaly Pavlenko, mistr Ukrajiny, na stříbrném místě byl Kostiantyn Shapoval, také mistr Ukrajiny, a na bronzové příčce se umístil Patrik Černý, úřadující mistr České republiky.

Vitaly Pavlenko vyhrál mimo postupu na světový pohár, který se uskuteční příští rok, i finanční výhru 500 euro. Kostiantyn Shapoval vyhrál 250 euro a Patrik Černý 100 euro.