Siláci poměřili síly na strongman závodě v Českých Budějovicích - report !

Přinášíme vám report ze závodu Golem Bcross Games určený pro siláky.
Závod se uskutečnil 2.2. v BcrossGymu v Českých Budějovicích, kde se závodníci sešli už potřetí.

Součástí akce byl i exhibiční battle Jirka Vytiska vs Honza Krasinský !

Mrkněte na atmosféru a na to, jak závod probíhal.

Golem Bcross Games Vol.3

Celý závod probíhal v přátelské atmosféře. Na závodníky čekali celkem 4 disciplíny. Otevřeli se 3 váhové kategorii.

80 | 100 | 100+

Jedním z rozhodčích byl již zmiňovaný Jirka Vytiska, který předal závodníkům před začátkem závodu standardy disciplín a jednotlivých cviků.
Poté už se všichni začali rozcvičovat a šlo se na to!

Všechny disciplíny probíhaly na dvou stanovištích zároveň. Byl to pro všechny hodně motivační battle. Rozjeli jsme to mrtvolama s klesajícím počtem opakování od normální osy, tlusté až po trap bar. Finishovalo se přehozením jednoho kamene.

Nejlépe si s tím poradil Martin Filip (80), David Zem (100) a v kategorii open se nikomu bohužel nepodařilo přehodit 130kg kamen. Na celou disciplínu byl stanovený limit 90s.

Totu disciplínu si prošla i kategorii "BEAST" Jirka Vytiska vs Honza krasinský, kteří fanouškům i závodníkům parádně zpestřili den a zároveň hodně lidí motivovali výkony.
Honza tady bral vítězství a o 7 sekund Jirku porazil.

Tato disciplína se na strongman závodech moc neobjevuje, i proto jsme ji do našich games zařadili. Benchpress na tlusté ose. Výsledkem této disciplíny byla nazvedaná váha za 1 minutu. Závodník si mohl sám určit, kolik si na osu naloží.

Většina závodníků nakládala stanovené minimum a snažili se podat co nejvíce opakování.

V kategorii do 80 kg suverénně vyhrál Filip Váša, který nazvedal za 1 minutu 2,4 tuny. Na čince si nechal základ 80kg, který dal 30!

Bratrské duo se na "benchi" opravdu neztratilo a v kategorii do 100kg figuroval Erik Váša! Ten dokázal zvednout 100 kilovou činku rovnou 36x! A s výkonem 3,6t si zasloužil první flek z této disciplíny.

V open kategorii si vítěz Petr Pastyřík naložil rovnou 115kg a vytlačil to celkem 25x.

Na konci se do toho opět pustil Jirka s Honzou, který šli na maximálku. Základ byl 100kg a po dvaceti se šlo nahoru. Oba dva došli až na 200kg! Honza cítil sílu a nechal si naložit ještě na 210, který vytlačil s přehledem.

Třetí disciplína kombinovala loglift a kufry. Neboli třikrát zvedni a běž!

Loglift je pravidelnou disciplínou a nemohli jsme ji vynechat ani tentokrát.

Z 80ky to nejlépe prošel "crossfiťák" Martin Květoň 22,10s a mohl tak bojovat v poslední disciplíně o nejlepší příčku. Do 100ky si podruhé první místo vybojoval David Zem. V open kategorii si pro nejlepší čas doběhl Jakub Maštalíř.

Po této disciplíně si Jirka z Honzou vystačili pouze s logliftem a šlo se opět na max!

Honza na loglift není zvyklí i přesto jeho PR bylo 140kg! Které s přehledem dal, zkusil rovnou 150. Vytlačil to, ale nebylo to úplně v jistotě i tak parádní výkon.
Jirka to zakončil 160kg! Na minulým závodě už exhibici měl a ukázal nám, jak je lehká 170ka.

Poslední disciplína rozhodovala. Byl to boj do posledního opakování.

Kategorii do 80ti kg měla na car deadliftu dvě pneumatiky. Tady bylo pořadí pěkně zamíchaný a hned o bednu soutěžili vyrovnaně 4 borci. Shodně s 29ti opakováním se na prvním fleku podělil Petr Reichert a Martin Květoň

Poté se přešlo na auto.

V kategorii do 100kg byl výborně připravený David Zem, který šel na tuto disciplínu výhodně jako poslední. Věděl, že musí dát min 19 opakování a první místo je jeho. Auto zvedl 25x a disciplínu vyhrál.

Těm nejsilnějším, jsme do auta ještě přidali kotouče a šlo se na to.

Honza Štastný šel na řadu jako první, auto zvednul 17x. Petr Paštyřík tedy věděl že to musí překonat jestli si chce z Českých Budějovic odvést zlato. Pasťa nechal v poslední disciplíně úplně vše  a o 3 opakování  se mohl radovat z vítězství.

Auto udělalo nakonec ještě pěknou show. Jelikož Jirka Vytiska a Honza Krasinský byli při chuti a nebáli se auto ještě naložit.

Přiložili do kufru kotouče a na sedačky nechali sednout ještě 4 pořádný chlapi. Parádní show a neskutečná atmosféra.

Výsledky

kategorie 80 kg

1. Martin Kvetoň
  2. Martin Filip
  3. Filip Váša

Na  3. místě shodně umístil i Petr Reichert. Rozhodovat tak musel počet 1. a 2.míst z jednotlivých disciplín. Třetí místo tak připadlo Filipovi.