Na závody Bcross Challenge - Winter Classic Vol.2 do Českých Budějovic přijela Crossfitová špička!

Zakončení crossfitové sezóny končilo v českobudějovickém BcrossGYMU. Kde již tradičně probíhaly vánoční závody dvojic.
V kategorii sport byli dvojce smíšené holka, kluk a u elitní kategorie pouze dva kluci.

Mrkněte na krátký sestřih z místa dění.

Winter Classic Vol.2 - oficiální video

Celkem bylo na závod přihlášeno 60 týmů. Kapacita dá se říct, byla obsazena za necelých 20minut od spuštění registrace.
Pořádáme závody již čtvrtým rokem a jsme rádi, že získáváme u závodníků i fanoušků jejich oblíbenost a důvěru, kdy se k nám závodníci rádi vracejí.

Na kontě máme během 4 let uspořádáno celkem 13 závodů.

Pojďte se podívat na závodní wourkouty, na které všichni netrpělivě čekaly a my je prozradili až večer před samotným závodem.

WODs pro kategorii SPORT.

WODs pro elitmí kategorii.

Všechny tyhle disciplíny si pro vás připravil Petr Schlegel, který s námi letos spolupracuje třetí závod v řadě. Jsme rádi, že se na našich závodech podílejí lidé, kteří mají zkušenosti ze zahraničních závodů a k tomu aktivně závodí.

Rozhovor s Petrem z CrossFit Steel Wings Hradec králové.

Všechno začalo v klidné a přátelské atmosféře, závodníci přicházeli na svůj první workout s časovým předstihem, aby okoukali ostatní týmy a jejich strategie. Která byla důležitá, jelikož týmová souhra je v tomto závodě klíčová.

Velkou radost nám udělalo elitní obsazení závodníků.

Sjela se k nám špička české i slovenské CF scény a bylo opravdu na co koukat. Je to velká motivace pro všechny začínají a pokročilé cvičence. Zároveň velká show pro fanoušky a výkony, které si většina lidí nedokáže představit.

Michal Mička, David stroupek, Renato Concolino, David Hájek, Jakub Buček, Jan Hanák, Michal Merganič, Erik Tóth, Ondřej Starosta, Tomáš Loužecký, Tomáš Bachratý, Viktor Yuriev, Juraj Hasík a Tomáš Šleis.

Z řad fanoušků a trenérů jste se mohli potkat s dalšímy ikony českého crossfitu.

Martin Feiferlík, Soňa Karásková, Martin Štěpánek, Petr Špaček.

A právě oba dva Martiny jsme odchytli a položili jim pár otázek.

Martin Feiferlík - GetUP GYM Plzeň
Martin Štěpánek - CrossFit Hradec Králové

V roli hlavního rozhodčího Jakub Brichta – The fittest man i Czech CrossFiter 2017 a 2018 !

Jakub Brichta - HEAD JUDGE

Pro crossfitové fanouška to byl sváteční den !

V tomhle videi uvidíte sestřih elitních týmů, kteří bojovali o trofej Winter Classic. Loňský rok ji vyhráli Ondra Pokorný s Petrem Špačkem z Prahy, který museli obhajobu kvůli zranění odložit.
Podívejte se, jak to probíhalo.

Sestřih elitní kategorie všech WODs

Největší rozruch u závodníků vyvolal workout č.3, který se dělil na na dva výsledky.

Né moc známé a velmi náročné devil pressy – angličák s jednoručky a přemístění jednoruček nad hlavu do vzpažení. V kombinaci s veslem, kde každý cvik byl samostatně hodnocen.

Podívejte se na rozhovor týmů, které se přetahovali o 1. místo.

Tým Vegan Brothers
Tým Karásci

Workouty byly zakončené synchronní souhrou, kde převažovali gymnastické cviky jako šplh na laně, přítahy a špičky k hrazdě. Zakončené to bylo výpady s ktb nad hlavou a u elitní kategorie pistole neboli dřep na jedný noze s 20kg závažím.

Závodní den běžel hladce podle harmonogramu a vyhlášení výsledků bylo na čas. Velkou výhodou těchto vnitřních závodů bylo zázemí BcrossGymu. Kde bylo dost místa na rozcvičovnu, relax zonu, compex koutek a stánek výborného občerstvení od Donut s tebou.

Boj o 3. místo v podání týmů MadBros a ReDrink Team.

MadBros
Ultimate ReDrink

Všechny výsledky najdete na našem webu, můžete workouty vyzkoušet a podívat se, jak by jste si na závodě vedli.

SPORT kategorie!

Tato kategorie opravdu stoupá každý závod. Posouvají dopředu nejen závodníci ale i úroveň a obtížnost workoutů. Na Winter Classic se sjela velká konkurence 40 týmů.
Kde z loňského roku team Bobšové (Maruška Ostrá, Josef Ludačka) bohužel neobhájili prvenství a skončili na 7. místě. Taktéž smolně na 4. místě skončil náš pravidelný účastník team Firefighter, kteří suverénně vyhráli poslední workout.

Schodně na druhém a třetím místě skončili týmy Růženy a TWBG. V takovém případě u nás rozhoduje větší počet prvních míst ze všech WODs. TWBG na tom byli lépe a vyhráli 3 z 5 workoutů a tak si druhé místo opravdu zasloužili. Kdyby měli dokonce lepší výsledek ve wods 3.A a uveslovali více kalorií, mohl celé klání dokonce vyhrát, jelikož tam skončili až na 22. pozici.

Třetí  místo tedy připadlo také našemu tradičnímu týmu Růženy.

Závodem lehce proplouval tým z Tábora pod názvem Prďoši, kteří byli skvěle připraveni. Brali jednotlivě tyto místa 6, 4, 3, 5, 11. Jak vidíte v nabité konkurenci měli ještě 7 bodový náskok. Tyto závody jsou o tom být co nejvíce všestranný a to se jim tentokrát povedlo a první místo berou zaslouženě.

1. Prďoši -  Ondřej Hach a Pavla Kopicová
2. TWBG - Karel Polzer a Lucie Drahošová
3. Růženy -  Josef Růžička a Eliška Růžička

Kategorie ELITE!

Jak jsme již psali výše, jsme opravdu moc rádi, že se nám tahle kategorie plní a na startovní listině se objevují velká jména. Je to skvělá propagace toho co všichni děláme a máme to rádi. O to nám hlavně i jde, dostat tento sport mezi co nejvíce lidí. O tom mluví i naše statistika a 13 uspořádaných závodů s každoročním letním venkovním dvoudenním vrcholem!

O první místo byl velký souboj od samotného začátku.
Poslední heat byl velmi vyrovnaný a všech 6 týmů si šlapalo na paty. Do popředí se po dvou workoutech dostali Karásci a Vegan Brothers. Další čtveřice týmů bojovali o třetí místo do posledního workoutu. ( MadBros, Ultimate ReDrink, Wild Eggs a CF Hradec Králové.)

Vše se rozhodovalo až v posledním disciplíně.
Syncronních 30x CH2B (přítahy k hrudníku), 25x TTB - špičky k hrazdě a 20 pistolí - dřep na jedné noze s 20kg. Každý cvik museli potvrdit dvouma šplhy na lano, bez použití nohou - legless rope climb.

Tým Karásci to dokončili jako první a tím pádem se mohli radovat z celkového vítězství.

V zápětí do dojel tým Vegan Brothers, který tak brali druhou příčku. Těsně před týmem MadBross se umístíl na 3.místě Ultimate ReDrink team z Olomouce.

Pouze o jeden bo na 5. místě Wild eggs - Starosta, Loužecký a na 6. místě taktéž pouze o 1 bod CF Hradec Králové - Lisý, Mećava.

1. Karásci - Michal Mička a David Stroupek
2. Vegan Brothers - D. Hájek, R. Concolino,
3. Ultimate ReDrink -  J.Buček a Jan Hanák

Všechny fotky ze závodu najdete na naši FB stránce.
Pukud nechcete, aby vám něco uniklo, sledujte náš IG.

V roce 2018 jsme uspořádali 4. závody s časovým odstupem pouze 2. měsíce a na poslední závod 4. měsíce. Bylo to náročné, ale stálo to za to!
65 - lidí čítal organizační tým pomocníků a rozhodčích
520 - závodníků u nás letos závodilo
111.000,- prize money si rozdělili vítězové na bednách

Děkujeme všem co přijeli a povzbuzovali atlety a podívat se na naše závody nebo na nich závodit. Dále děkujeme všem partnerům co se podíleli na naší sezóně 2018.

Hlavní poděkování patří celé organizaci v roli rozhodčích a pomocníků, bez kterých by se závody nikdy neuskutečnili.

Hlavní organizátor Vašek Mráz, Head Judge Jakub Brichta a moderátor Martin Balík.

Děkujeme za sílu do dalšího ročníku. Brzy zveřejníme závody na následující rok 2019.