Musclecontest FitPira Pro přinesl parádní podívanou i veliký comeback! Výsledky a reportáž

Jednou ze soutěží, které během prvního listopadového víkendu probíhaly, byl Musclecontest FitPira, který se konal od 4. do 6. listopadu v brazilském městě Piracicaba ve státě Sao Paulo. Jelikož souběžně probíhalo i co do kvalifikačního bodování více ceněné Europa PRO, evropští závodníci preferovali spíše tuto soutěž. Přesto nabídla brazilská soutěž parádní podívanou a veliký comeback, o který se postaral Eduardo Correa.

Musclecontest FitPira Pro

Kategorie Men's Open

I přesto, že ani v královské kategorii nesoutěžilo příliš mnoho borců, se rozhodně bylo na co koukat a skvěle připravení závodníci si navzájem nic nedarovali. Asi největším tahákem byl Stanislas DeLongeaux, který na sociálních sítích vystupuje pod přezdívkou Stanimal. Ten svého času trénoval s legendárním Shawnem Rhodenem a mezi těžkotonážníky se probojoval nejprve skrze physique mužů a classic physique. Ten se navzdory prvotřídní formě musel smířit až s druhým místem, protože vítězem se stal Leandro Peres, který rozšíří už tak dost početný seznam brazilských kulturistů na prestižním závodě Mr. Olympia. Třetí místo pak bral Vitor Lima, další Brazilec, který sice získal profi kartu už v roce 2018, ale svůj první profesionální debut si připsal až letos.

Celkové pořadí tedy vypadá následovně:

1.Leandro Peres
2.Stanislas “Stanimal” DeLongeaux
3.Vitor Lima

Leandro Peres

Kategorie do 212 liber

V kategorii do 212 liber byl jednoznačně největším tahákem veterán Eduardo Correa, který byl stříbrným medailistou v kategorii do 212 liber na Olympii v roce 2014. Pravda je ale taková, že tento sympaťák si prošel řadou zranění a za posledních 6 let byl na pódiu k vidění jen pětkrát. Před domácím publikem se ale předvedl v parádní formě a ostatní závodníky nechal za sebou, takže se na prosincovou Mr. Olympia po osmi letech znovu podívá. Druhé místo bral Douglas Silva a na třetí příčce skončil Vitor Porto.