Medeiros a Toomey-Orr vyhráli Rogue Invitational CrossFit 2021 | Reportáž

Během minulého víkendu se na festivalu Rogue Invitational nezávodili jen strongmani, ale zároveň se mezi sebou střetlo čtyřicet nejlepších crossfitových atletů, které aktuálně crossfitová scéna nabízí. Závodů se zúčastnili zvučná jmena jako například Justin Medeiros, Patrick Vellner, Tia-Clair Toomey-Orr, nebo Annie Thorisdottir. Závodníci během tří dnů museli projít celkem sedmi wody, které je měly prověřit v nejrůznějších dovednostech. Ať už šlo o samostatnou sílu, gymnastiku, airobní cvičení, nebo vzájemnou kombinaci těchto dovedností.

Závodníci jednak nezávodili k dosažení titulu, ale velikou motivací pro ně byly i "price money", které nebyly jen symbolické - 1. místo 255 213 dolarů, 2. místo 89 028 dolarů a 3. místo 47 481 dolarů. Na závodech však nebyli vidět jen aktuálně nejlepší závodníci současnosti, v divizi legendy se představilo 20 závodníků/závodnic, kteří byli hlavními tvářemi toho sportu v minulosti. Pojďme se nyní společně podívat na celý průběh závody, na jednotlivé wody a kdo se postavil na nejvyšší stupeň vítězů.

Event 1 - Go Ruck

První den odstartoval wod, který závodníky prověřil v nošení sandbagů, lezení na laně a tlačení trakařů. Atleti museli co nejrychleji dokončit dané disciplíny ve wodu. To se nejlépe zařadilo Kanaďanovi Vellnerovi, který byl rychlejí než druhý Medeiros o 25 sekund. Co se týče ženské kategorie, nejlépe si počínala Thorisdottir, která se na letošních CrossFit Games umístila na třetím místě. Na druhém místě se těsně umístil Adler, který na ose měl naloženo 163,2kg. Třetí skončil Medeiros s váhou 159,6kg.

Event 2 - Bella Complex

Druhá disciplína, byla opravdu skvělá, protože na těžké váhy se rádo kouká. Závodníci museli zvednout co největší opakování na jedno přemístění, tlak, čelní dřep a končit znovu tlakem. U mužů se na nejvyšší váhu dostal Malheiros, který dokázal tento komplet dokončit s váhou 166,4kg.

U žen se vyšvihla Toomey-Orr, která předstihla Laurou Horvathovou o tři libry. Třetí místo brala Amanda Barnhart, která dokázala na všechny čtyři opakování zvednout 108,8kg

Event 3 - Echo Burner

Ve třetí události čekal na závodníky krátký, avšak zato brutální sprint, ve kterém čekala na závodníky kombinace mezi thrustery a echo bikem. Nejrychleji tuto kombinaci dokončil Jayson Hopper, kterému trvalo něco málo přes dvě a půl minuty dokončit tento sprint. Díky tomu si Hopper zajistil své první vítězství v soutěži. Medeiros skončil smolně na druhém místě o pouhé tři sekundy. Uldis Upenieks skončil na třetím místě o necelou desetinu sekundy před Adlerem.

Barnhart si připsal vítězství u žen s časem 2:43,23 sekund. Horváthovou porazila o necelé dvě sekundy. Islanďanka Thorisdottir se umístila na třetím místě.

For time:

• 20 Thrusters (115/75)
  • 40/32 Cal Echo Bike

Event 4 - Concept 2

Ve čtvrtém wodu bylo přichystáno na závodníky čtyři kola pořádného pekla, které naopak od wodu číslo tři, prověřila závodníky ve vytrvalosti. Ti závodníci, kteří v tento wod dokázali dokončit pod deset minut se zároveň stali těmi nejlepšími. Medeiros získal své první vítězství víkendu, Vellner a Smith skončili na druhém a třetím místě.

Haley Adams vyhrála tento event v kategorii žen za něco málo přes 11 minut. Toomey-Orr, která skončil sedmá v Eventu 3, se vrátil silnější a obsadil druhé místo. Migała dojela šest sekund za Toomeym-Orrem a umístila se na třetím místě.

Four rounds for time:

• 21 Calorie Ski-Erg
  • 21 Med Ball GHD Sit-Ups (14/10)
  • Hill Run

Event 5 - The Mule

Poslední sobotní akce, která byla připravena pro závodníky byla klasickým 21-15-9. V tomto eventu dominovala dvojice Vellner a Medeiros, kteří díky své airobní kapacitě předváděli opravdu famózní výkony. Nakonec Vellner skončil před Medeirosem s časem 4:45,47. Thorisdottir si vysloužila své druhé vítězství s soutěži, když doběhla wod dokončila za něco málo přes pět a půl minuty.

21-15-9 rep scheme of:

Event 6 - Chipper

V neděli závody odstartovali wodem číslo 6, ve kterém nejlépe uspěl Guðmundsson. který jako jediný dokončil tento workout za méně než 15 minut. Will Moorad získal v tomto eventu stříbro a Adler obsadil třetí místo. První vítězství si mohla zapsat Kari Pearceová, která vyhrála tuto událost s časem 14:46,87 sekundy. Na druhém místě se umístila Toomey-Orr což ji hodilo opět do vedení soutěže. Kristin Holte skončila třetí, když skončila 14 sekund za Toomeyovou.

For time:

Event 7 - The Duel

Poslední wod, který měl rozhodnout o tom, kdo se stane šampiónem a šampiónkou této soutěže byl event číslo sedm. V rozhodujícím wodu se nejlépe umístili Malheiros a Toomey-Orr, což rozhodlo o celkovém pořadí.

For time (90-second time cap):

• 60 Heavy Double-Unders
  • 3 Squat Snatches (205/145)
  • 1 Sandbag Load to 48”/44” Platform (250/165)

Výsledky

V mužské kategorii se nejlépe zadařilo Justinu Medeirosovi, který v žádném ze sedmi wodu neskončil hůře než pátý. Náskok nad druhým Patrickem Vellnerem měl o 80 bodů! Třetí se umístil Jeffrey Adler.

Pětinásobná nejlepší crossfiterka, Toomey-Orr, vyhrála svůj třetí titul Rogue Invitational, avšak tentokrát nevhyrála tak jednoznačně. Thorisdottir neustále šlapala Toomey-Orr na paty, dokonce v jednu chvíli byla i před ní. Nicméně, Toomey-Orr mákla v poslední části závodu a titul obhájila. Druhé místo tak tedy obsadil Thorisdottir a třetí skončil Migała.