Martins Licis vyhrál Rogue Invitational Strongman 2021 | Reportáž

Během minulého víkendu proběhl závod Rogue Invitational Strongman 2021, který opět ukázal celému světu, jak nádherný, ale zároveň těžký může být strongman sport. Na tyto závody bylo pozváno deset nejlepších světových závodníků, kteří nebojovali jen o titul z toho závodu, ale zároveň o částku 133 351 dolarů, která byla připravena pro výherce. Na závodníky čekalo během dvou dnů pět opravdu těžkých disciplín: Elephant Bar Deadlift, Cyr Dumbbell Ladder, Wheel of Pain, Timber Yoke Carry and Overhead Log Press Medley a Inver Stone. Pojďte se teď společně podívat na to, jak jednotlivé disciplíny proběhly, kdo je vyhrál a jak závody celkově dopadly.

Event 1 - Elephant Bar Deadlift

První disciplína, která čekala na siláky, byl mrtvý tah na "Elephant Bar". Závodníci museli zvednout co největší váhu ve třech pokusech. To se nejlépe zadařilo Kanaďanovi JF Caronovi, který dokázal k pasu vytáhnout 420kg! Druhý se umístil Skot Tom Stoltman výkonem 413kg a na třetím místě skončil Martins Licis, který úspěšně zatáhl k pasu 410kg!

1. JF Caron – 420 kilogramů (926 liber)
  2. Tom Stoltman – 413 kilogramů (911 liber)
  3. Martins Licis – 410 kilogramů (906 liber)
  4. Brain Shaw – 400 kilogramů (881 liber)
  5. Rob Kearney – 397,5 kilogramů (876 liber)
  6. Oleksii Novikov – 390 kilogramů (861 liber)
  7. Jerry Pritchett – 388 kilogramů (856 liber)
  8. Luke Stoltman – 383,5 kilogramů (846 liber)
  9. Mateusz Kieliszkowski –  žádný úspěšný výtah (T-devátý)
  10. Michail Shivlyakov –  žádný úspěšný výtah  (T-devátý)

Event 2 - Cyr Dumbbell Ladder

Po mrtvých tazích čekalo na strongmany zvedání pěti různě těžkých jednoruček - 253, 274, 280, 290 a 300 liber. Strongmani na tuto disciplínu měli časový limit dvě a půl minuty. Nejrychleji se dařilo Ukrajinci Oleksii Novikovi, který všech pět jednoruček dostal nad hlavu velice hravě za pouhých 65sekund! Nikomu jinému už se nedopařilo zdolat všech pět jednoruček jako Novikovi, za kterým se nejlépe umístil Martins Licis, který překonal tři jednoručky za 35 sekund. Třetím se tentokrát stal Polák Mateusz Kieliszkowski.

Event 3 - Wheel of Pain

Tato disciplína byla inspirována kolem, které ve filmem Barban Conan musel zatlačit Arnold Schwarzenegger. Avšak toto kolo váží 20,000lb a cílem závodníků je, otočit kolo co nejvíce krát za jednu minutu. Vyhrává ten, který "dojde" nejdál. I přesto, že Skot Tom Stoltman nikdy předtím tímto kolem netočil, dokázal ze všech závodníků dojít nejdále - 89stop. Druhý skončil Licis a třetí Kieliszkowski.

Event 4 - Timber Yoke Carry and Overhead Log Press Medley

Předposlední disciplína byla opravdu náročná a k její překonání bylo potřeba velké sebezapření. O co šlo? Nejprve museli závodníci ujít 50 stop s yokem, který vážil 1000lb (455kg) a následně museli dostat nad hlavu 3x za sebou log lift o váze 163kg! To vše navíc museli zvládnout v časovém limitu dvou a půl minuty. V nejkratším čase stihl tuto disciplínu zdola Polák Mateusz Kieliszkowski.