Martin Dráb novým IFBB Elite Pro profesionálem!

Opavský Lidový dům v sobotu 5. prosince hostil 42. ročník mezinárodní amatérské soutěže Grand Prix PEPA Opava. Tu, bohužel, stejně jako vše kolem nás, poznamenaly restrikce spojené s pandemií Koronaviru Covid-19, a nejistota s nimi spojená.
To vše se podepsalo na velmi nízké účasti, když se na pódiu sešlo pouze 29 závodníků. Na jiných ročnících startuje řádově o 100 závodníků více.

I tak se však jednalo o velmi zajímavou podívanou. Postaral se o ni český kulturista Martin Dráb, jenž na listopadovém mistrovstvím světa mezinárodní federace IFBB vybojoval zlato v kulturistice mužů masters od 45 do 49 let nad 90 kg, a navíc přidal také titul absolutního mistra světa!

Martin totiž také na GP Pepa Opava ovládl vše, kam přišel! Nejdříve zvítězil v kategorii Kulturistika mužů masters, následně odcházel jako vítěz také ze souboje v kategorii Kulturistika mužů, aby nakonec ze soutěže odcházel jako absolutní vítěz! Tím získal možnost zamířit mezi Elite Pro profesionály!

Martin tuto možnost využil, a ještě ten den odpoledne nastoupil na pódium soutěže Elite Pro Czechia, kde startovali ještě další dva Češi Vojta Koritenský a Pavel Koukal, s nimi pak dvojice polských reprezentantů Tomasz Kornalewski a Andrzej Kołodziejczyk.

Ani zde Martin nenašel přemožitele, a opět z pódia odcházel jako vítěz! Prožívá tak nejúspěšnější sezónu své kulturistické kariery!