Jan Krasinský, nebo-li Anabolic Horse a jeho vystoupení na strongman závodech v Polsku!

V sobotu 27.7.2019 se konal mezinárodní strongman závod v polské Wroclawy. Závody byly pořádané polskou strongmanskou legendou Mariusz Pudzianowski, který dokázal pětkrát vyhrát největší strongman závody World´s Strongest Man! Sám tento Pan strongman si každý rok vybírá na tyto závody 8 stongmanů, kteří mezi sebou soupeří a poměřují se v nejrůznějších strongman disciplínách. Jedno takovéto pozvání dostal právě i Honza Krasinský!

Ahoj Honzo, pověz nám, čekal jsi, že by tě mohl Mariusz Pudzianowski pozvat na své závody?

Věděl jsem, že díky účasti ve Strength Wars muže přijít nabídka za hranice ČR, ale nikdy by mě nenapadlo, že pozvání přijde od legendy strongman sportu, na kterou jsem koukal jako mladý začínající cvičenec! Vím, že je v ČR ranec dobrých strongmanů, kteří by dokázali krásně reprezentovat naší zemi lépe než já. Proto si nesmírně vážím pozvání a velkých výzev.

Když ti pozvání přišlo, co tě napadlo jako první? Neměl jsi trochu strach?

Jako první jsem si řekl : Polsko, Ukrajina, ledvinky, plešatý hlavy, 150kg strongmani!!!! Krása, to chceš! Po tom, co jsem potvrdil účast a přišla mně soupiska disciplín a začal jsem být malinko nervózní, jsem věděl, že některé disciplíny mně absolutně nesedí, protože jsem to nikdy nezkoušel. Navíc váhy u některých disciplín byly moje dosavadní PR. A tohle nejsou války, tady stojí borci, co mají všechny ty disciplíny najetý!

Přibliž nám, kolikáté strongman závody to po tebe byly?

Byl to pro mě třetí strongman profi start. Jako první mě pozval Jirka Tkadlčík na Static Monster. Druhý start byl v Aši na pozvání od Čestmíra Šímy. A tohle byla tedy moje třetí, zároveň nejtěžší a prvně mezinárodní strongman soutěž, která se konala v Polsku. Na YouTube jsou dokonce videa ze všech tří závodů, tak se můžete podívat.

Když srovnáš všechny strongman závody, kterých jsi se zúčastnil, jak moc náročné pro tebe byly?

Všechny vyjmenované závody pro mne byly hardcore! Ve spoustě disciplín nemám jistotu. Co se týče tohoto sportu, jsem amatér a díky tomu, že mám prořízlou hubu, jsem se dostal hned mezi nejlepší. Takže žádný závod pro mne nebude procházka růžovou zahradou - ale to je přesně to, co na tomhle miluju!

Jak bys zhodnotil celý průběh klání a které disciplíny pro tebe byly nejtěžší?

Závody proběhly od začátku do konce bez komplikací, průběh byl rychlý, skvělá organizace a atmosféra! Všude mraky lidí co zběsile řvali a fandili všem bez ohledu na národnost! Závody probíhaly venku ve třicetipěti stupních a na otevřeném prostoru přímo na slunci. To tomu dodalo trošku potu a opálení. Disciplíny mi seděly až na axle a jednoručku. Mám šílený přemístění a výrazy. No nic. Axle už mám a jednoručka je na cestě, aby se to už nikdy neopakovalo a příště byla bedna!

Jsi spokojený se svým výkonem?

Kdo kdy byl spokojený se svým výkonem? Já nikdy nemám dost a vždycky se budu chtít porovnat s nejlepšíma. Proto nikdy nebudu spokojený a vždycky budu mít motivaci víc dřít, víc zvedat a víc závodit.

Uvidíme tě ještě na nějakých strongman závodech, nebo zatím nemáš nic v plánu?

Chci to postupně předělat, abyste mě viděli hlavně na strongman závodech a výjimečně na trojboji! Vím, že nikdy nebudu mít 150kg. Vím, že mi ty kila budou chybět, ale když to chceš, tak pro tebe neexistuje překážka.

Disciplíny

Pro závodníky bylo přichystáno 6 disciplín, které je měly prověřit ve všech silových aspektech! Car pull 20m, axel floor to press 140kg 90s, car wheel height deadlift 320kg 60s, farmers walk 150kg + keg carry 100g 20m, gigant DB floor to press 90kg 90s, husafeel stone 128kg na vzdálenost.

Car Pull

První disciplína, která čekala na závodníky, bylo přitahování auta v sedě na 20m. V té byl nejlepší ukrajinský závodník Andrey Burshty. Náš Jan Krasinský skončil na děleném 2 místě.

Axel Floor to press

Druhou disciplínou bylo axel přemístění s tlakem se 140kg! Úkolem závodníků bylo udělat co nejvíce opakování za 90s. Jedno z pravidel bylo, že si závodníci nemohli položit osu na opasek. V této disciplíně dominoval stejně jako v první Andrey Burshty - 5 opakování. Náš závodník dokázal předvést 1 opakování a bral tak 7 místo.