Samson Dauda o následcích soutěže Mr. Olympia 2023: "Negativita zachází až příliš daleko."

Samson Dauda třetí místo

Po impozantním představení 11 divizí na soutěži Mr. Olympia 2023 si tato událost získala v kulturistické komunitě negativní pozornost. Samson Dauda, který právě soutěžil na pódiu Olympie, se vyjádřil, že pohrdá negativitou, která tento sport obklopuje.

"Měli bychom být všichni společně pozitivně naladěni, jinak bude ubývat lidí, kteří chtějí být součástí tohoto sport a lidí, kteří se o něj chtějí zajímat," řekl Dauda.

Soutěž Mr. Olympia 2023 byla strhující přehlídkou talentu a dovedností, která vyústila v předání titulu v sedmi divizích. Zatímco většina z nich byla působivými výkony, které byly přijaty s nadhledem, zejména jedna z nich byla sužována nespokojeností znalců tohoto sportu.

Čtvrtý listopad se zapsal do historie, když byl Derek Lunsford nejen korunován novým šampionem Mr. Olympia, ale stal se také prvním šampionem dvou divizí, když získal titul v kategorii 212 a nyní i v kategorii Men's Open. Zatímco by si Lunsford po svém vítězství měl v klidu vychutnat vítězství, čelí náporu kritiky a dokonce i výhrůžkám své rodině.

Samson Dauda je proti negativitě v kulturistice

Dauda se vyjadřuje k negativním projevům, které zachvátily tento sport. V nedávném příspěvku na Instagramu Samson Dauda prozradil, jak moc pro něj kulturistika znamená a jak neuvěřitelný byl pocit, když o uplynulém víkendu získal třetí místo.

"Věřte mi, že kluci, kteří se na pódiu objeví pro to hodně obětovali. Všichni jsme toho hodně obětovali, abychom mohli být na tomto pódiu. V tom, co děláme jsme nejlepší na světě. Nepřichází to náhodou, přichází to díky spoustě tvrdé práce a obětování a když jsou na pódiu a někdo je kritizuje, víte je rozdíl mezi kritikou postavy a osobní kritikou, která tě roztrhá na kusy. Je smutné to vidět."

"Myslím si, že tam bylo až moc negativity," dodal Dauda.