"Je to jeden z mých nejoblíbenějších snímků," Dorian Yates vzpomíná na svou zlatou éru

Dorian Yates, který se proslavil v 90. letech, je už dávno v závodním důchodu, ale jeho legendární působení na kulturistické scéně obstálo zkouškou času, protože stále patří mezi největší legendy tohoto sportu. Během své kariéry vyhrál Yates šestkrát po sobě titul Mr. Olympia (1992-1997) a soutěžil s těmi nejlepšími kulturisty, včetně osminásobného vítěze Mr. Olympie Lee Haneyho.

Na profesionální scéně se pohyboval čtrnáct let a posledním závodem mu byla právě Mr. Olympia v roce 1997. Dorian na tuto show nastoupil i přesto, že se potýkal s akutním chronickým zraněním, včetně natržených bicepsů i tricepsů.

I přesto patří Yates stále k největším žijícím legendám tohoto sportu a mnoho lidí si od toho borce bere stále motivaci do života. Nedávno tento ostřílený veterán sdílel svoji nejoblíbenější fotku, ke které napsal následující:

"Tady je záběr z přípravy na soutěž Mr Olympia 1994!
Je to jeden z mých nejoblíbenějších snímků všech dob a pořídil ho Kevin Horton, který pořídil většinu mých fotografií během mé kulturistické kariéry.
Byl jsem na cestě k obhajobě své koruny podruhé a k získání třetího Sandowa. Samozřejmě jsem si několik týdnů před soutěží léčil strašlivé zranění bicepsu, ale protože jsem byl v dobré kondici, rozhodl jsem se pokračovat v přípravě."